V úterý 5. června se ve společenském sále Rezidence RoSa uskutečnila konference „Kniha je nejmocnější zbraní národa“, kterou uspořádala naše škola v rámci projektu Handbook for RSP Readers, podpořeného programem Erasmus+. Akce byla pojmenována podle citátu Karla Čapka, k jehož odkazu se jako škola hlásíme, a to zejména literární soutěží Čapkoviny.

 

Číst dál: Bojovat knihami, bojovat za knihy

Srdečně zveme na konferenci s názvem Kniha je nejmocnější zbraň národa, kterou pořádá naše škola v rámci projektu Handbook for RSP Readers (pro podporu čtenářské gramotnosti), spolufinancovaného programem Erasmus+

 

Na konci listopadu se uskutečnilo setkání českých a slovenských žáků zapojených do projektu. Role hostů a hostitelů se oproti květnu obrátily, a tak česká strana mohla při dlouhé cestě vlakem z Prahy přemýšlet, jaké to v Rožňavě bude. Kromě ponurého počasí, kterému jsme všichni vzdorovali dobrou náladou a někteří i vhodným oblečením, bylo vše bez jediné chybičky a máme na co vzpomínat. 

Číst dál: Když je dobrá „půda“, není čtení nuda!

5. dubna 2017 uspořádala Střední škola Náhorní kulturní večer v pražském Divadle Kámen. Vše začalo divadelním představením Projekt Billy vytvořeným a zahraným školním divadelním spolkem. Program pokračoval autorským čtením. Studenti představili své texty vzniklé během tohoto školního roku v rámci hodin tvůrčího psaní. Pro velký úspěch jsme se rozhodli podobnou akci zopakovat v červnu 2017.

 

 

 

V listopadu 2016 jsme v naší škole uspořádali soutěž v psaní anglické poezie.

Nejlepší práce byly oceněny a vystaveny.

 

 

Dne 24. 10. 2016 se uskutečnilo pracovní setkání v rámci projektu Erasmus Plus KA2 v Záhřebu. Střední škola Náhorní spolupracuje s partnerskými školami z Chorvatska, Slovenska a Itálie na projektu nazvaném Handbook for Reluctant, Struggling and Poor Readers, který je zaměřen na zvyšování čtenářské gramotnosti u studentů ve věku 15 – 18 let. Spolu se zástupci všech škol se setkání účastnili také zástupci chorvatské agentury Aquilonis, která celý projekt pomáhá organizačně zaštiťovat, a chorvatské Agentury pro vzdělávání.

 

Jelikož se jednalo o první společné setkání, úvodní část programu byla věnována prezentaci jednotlivých partnerů a jejich institucí. V další části se probíraly organizační věci týkající se vzájemné komunikace, ustavení pracovních skupin, financování a také následujících setkání a dílčích aktivit, kterým by se měli jednotliví partneři v určitých časových intervalech věnovat.

K prvotnímu setkání účastníků projektu a navázání kontaktu došlo v říjnu 2015 během kurzu pro učitele tvůrčího psaní v anglickém Cheltenhamu v rámci programu KA1, do nějž byla Střední škola Náhorní taktéž zapojena.

Účastníci setkání:

Liceo Scientifico Statale Seguenza

Maria Landi

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika

Eva Szanyiová

Střední škola Náhorní

Jan Pytel

Agentúra pre vzdelávanie

Mirela Barbaroša-Šikić

Martina Šturm

Aquilonis

Vesna Kezdorf

Helena Kusturin

Željko Marčan

X. gimnazija Ivan Supek

Cvjetanka Božanić

Jelena Crnek

Silva Crnić

Željka Frković

Maša Malek-Juričević

Neli Mindoljević

Marija Roth

Go to top